Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası

KULLANIM KOŞULLARI ve GİZLİLİK POLİTİKALARI

Değerli konuklarımızın, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı, Ulaştırma Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası, Ulaşım-İş Sendikası adına kayıtlı bulunan, "Ulaşım-İş" söylemiyle yayın yapan http://www.ulasimis.org adlı web sitesini doğrudan ya da dolaylı olarak görmeleri, her türlü içeriğinden yararlanmaları, bu sitenin kullanımıyla ilgili koşullarını, gizlilik politikalarını, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yürürlüğünde olan yasalarını, yönetmeliklerini ve diğer her türlü hukuksal düzenlemelerini, ayrıca uluslararası hukuksal kaynaklarını, genel evrensel network ahlâk kurallarını açıkça ve peşinen kabul etmiş sayılacaklardır.

TANIMLAR

Web Sitesi Sahibi (5651 sayılı yasaya göre "İçerik Sağlayıcı"): Ulaşım-İş sendikası adına kayıtlı http://www.ulasimis.org alan adıyla yayın yapan ve kurumsal bu sitenin sahibi/sahipleri olan Sendika Genel Kurulu ile bu kurul tarafından seçilmiş olan, o andaki yetkili yönetim kurulu üyelerini tanımlar.

Yönetici: Bu web sitesinin yazılım ve tasarım gibi biçimsel ve diğer teknik konularından ve Yönetim Kurulu kararıyla izin verilen içeriğin yayınlanmasından sorumlu olan Merkez Yönetim Kurulu üyesi Genel Basın Yayın Sekreterini tanımlar.

Kullanıcı: Bu web sitesini doğrudan ya da dolaylı olarak görmeye gelen konukları tanımlar.

İçerik: Bu web sitesinde yer alan tüm bilgi, görsel ya da işitsel belge, ad, marka, yazılım, tasarım, im ve diğer web tabanlı verileri tanımlar.

Yazar: Bu web sitesinin içeriğinin oluşmasında ticari bir çıkar ve kazanç elde etmeden gönüllü olarak katkıda bulunan sendika üyesi veya diğer 3. kişileri tanımlar.

GİZLİLİK ve KULLANIM KOŞULLARI

Bu web sitesini görmeye geldiğiniz IP/MAC numaranız, zaman, süre, gezilen sayfalar, buraya hangi web sitesinden geldiğiniz, tarayıcınız, bilgisayarınızın işletim dizgesi gibi kişisel olmayan bilgiler kaydedilebilir. Yukarıda sayılan bu bilgiler, Ulaşım-İş Sendikasının Tüzüğünde belirtilen amaçlarına uygun olarak yayın yapan bu kurumsal web sitesinin gelişip daha çok paylaşımlar yapabilmesi için kullanılabilir. Web sitemizdeki bilgilerden yararlanmak için herhangi bir abone olma zorunluluğu yoktur. Abone olmayanların web sitesinden tam olarak yararlanmaları ve katkıda bulunmaları sınırlandırılmamıştır. Web sitesine abone olmadan da sınırsız olarak yararlanabilir ve sizlerde ticari bir karşılığı olmadan özgürce katkıda bulunabilirsiniz.

İçerik ve web sitesi dış bağlantıları: Sitenin dili Türkçedir. Bu site, yarı Türkçe yarı İngilizce bozuk bir dille yayın yapılmasını benimsemez. Bu tür yazılar veya yorumlar yöneticiler tarafından silinebilir ya da düzenlenebilir. Sitenin bir bölümü yetkili veya yetkisiz diğer 3. kişi yazarlar tarafından yazılıyor ya da tasarlanıyor olabilir. Dolayısıyla, içeriklerde belirtilen düşünce, öneri, bilgi ve belgelerden, bu bilgilerin doğruluğundan, kullanışlılığından, özgünlüğünden, alıntı olup olmadığından, telif haklarını ihlâl edip etmediğinden, kesinlikle web sitesi sahibi ve yöneticisi sorumlu değildir. Bu site hiç bir biçimde telif hakkı olan video ve müzik veya diğer içerikleri barındırmaz ve paylaşmaz. Ancak, sitemizde yayınlanan bu tür içerikler ve özellikle videolar "Video ve Müzik Paylaşım Siteleri’nde barındırıldığından telif hakları konusunda bu içerikleri barındıran içerik sağlayıcıları sorumludur. Sitemiz özellikle bu konuda hiç bir biçimde sorumluluk üstlenmez. Ayrıca, bu siteden diğer sitelere bağlantılar olabilir. Verilen bu dış bağlantıların içeriğinden, zararlarından, yazılım sahteciliğinden, gizlilik ve kullanım koşullarından ve diğer konulardan site sahibi ve yöneticisi kesinlikle sorumlu değildir. Herhangi bir içeriğin Telif Haklarını ihlâl ettiğini, yasalara aykırı olduğunu, dayanaksız olduğunu veya burada belirtilmeyen daha başka diğer nedenler ile kaldırılması gerektiğini düşünüyorsanız buraya tıklayarak talebinizi tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Bu talebinizde Ad, Soyad, TC Kimlik Numarası, Telefon, E-posta ve Adres gibi bilgilerinizi bırakmanızın iletişimi güçlendireceğini düşünmekteyiz. Şikâyet ya da talebiniz Yönetim Kurulu tarafından değerlendirildikten sonra doğruluğu araştırılıp uygun görüldüğü takdirde 2 iş günü içinde derhal yerine getirilecektir.

Kişisel Bilgiler ve Bilgilerin Korunumu: Web sitemizin daha çok katkı sunabilmesi ve paylaşımlar yapabilmesi için sizleri tanımak ve beğenilerinizi saptayabilmek amacıyla bazı bilgileri sizden isteyebiliriz. Bu bilgileri verip vermemek tamamıyla sizin özgür iradenize bağlıdır. Verdiğiniz bu bilgiler 5651 sayılı yasaya uygun olarak başka bir kişi, kurum veya ticari organlar ile kesinlikle paylaşılmayacaktır. Ancak yürürlükte bulunan yasalara uygun olarak adli ve kolluk güçleri tarafından mahkeme kararıyla istenen bilgilerin ilgili makamlara verilmesinin yasal bir zorunluluk olduğunu bilmeniz gerekir. Bu tür işlemler için uğrayabileceğiniz her türlü olumlu veya olumsuz durumdan sorumlu tutulamayacağımızı önemle belirtir, her yurttaş gibi yasalara uymamız gerekeceğini bildiririz. Eğer sitemizden hoşlanmadığınızı düşünüyorsanız derhal bunu yöneticilere bildirerek ayrılabilir ve sizlere ait kişisel bilgilerinizi ivedilikle sildirebilirsiniz. Katkı amacıyla sunduğunuz bilgilerin silinip silinmemesi tamamıyla Yönetim Kurulunun iradesi doğrultusundadır ve bu yönde herhangi bir talep ya da yasal yaptırım için başvurulamaz.

Değişiklik Hakları: Sitemiz değişen hukuksal yapı, teknik ve yazınsal koşullar gibi gereklilikler ve diğer tanımlanamayacak durumlardan dolayı herhangi bir zamanda kullanım koşulları ve gizlilik politikaları için değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bunun izlenmesi ve buna göre davranılması zorunluluğu tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır.

Kullanıcı İlişkileri: Bu site Ulaşım-İş Sendikası Tüzüğünde belirtilen amaçlarını gerçekleştirebilmek için kurulan teknik bir yapıdadır ve her türlü içerik ile ilgili herhangi bir gerekliliği yerine getirememe, kesintiye uğratma, geciktirme, zararlı yazılımlar sonucu oluşabilecek her türlü olumsuzluk ve kayıptan sorumlu tutulamaz. Bir kullanıcı başka bir kullanıcıya karşı kırıcı, saldırgan, ayrımcı, şiddet içeren ve genel ağ ahlâk kurallarına aykırı tutumlar takınamaz, bu tutumlarından dolayı üyeliğinin silineceğini kabul eder ve bu tür olumsuzluklardan haksızlığa uğrayanların sorumlusu bu sitenin sahibi ve yöneticisi olamaz.

Fikri Mülkiyet Hakları: Ulaşım-İş Sendikası adına kayıtlı http://www.ulasimis.org telif hakları kendisine ait olan veya 3. kişilere ait olan içerikleri barındırabilir. Kullanıcı yalnızca kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu bilir, kabul eder ve bu site sahibinin yazılı izni olmaksızın, içeriklerde herhangi bir değişiklik, kopya, çoğaltma, yayınlama, satma, yasalara uygunsuz kullanma veya kullanımına yardım etme çabaları ve eylemlerinde bulunamaz. Site içerisinde kullanılan logolar ve markalar kuruluşların kendi korumaları altındadır.  Kullanıcılar bu siteye uygun olmayan veya uygun yazılımlar ile zarar veremeyeceğini, böyle bir eylem yapmışsa yasal olarak sorumlu tutulacağını kabul eder. Bu siteyi kullanan kişiler, sitenin sahibiyle herhangi bir uyuşmazlık içine düşerse, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilgili yasalarına uyacağını kabul eder.

HUKUKSAL KAYNAKLAR

İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki 5651 Sayılı Yasa: Yasa ve bu konularla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

DİĞER KONULAR

Diğer her türlü bilgi, belge, soru ve şikâyetleriniz için bizimle buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Sendikamıza ait sitede yayınlanacak her türlü yazı, belge, bilgi ve diğer materyaller Yönetim Kurulu kararıyla sitenin yöneticisi tarafından gerçekleştirilir. Kurumsal bir yapıya sahip sendikamızın bu durumunu göz önüne alarak sitenin yöneticisi ile bu gibi konular için doğrudan iletişime geçmemeniz gerekir. Sitemizin teknik konuları ve içerikleri hakkında daha fazla bilgi almak için sendikamızın site yöneticisi Genel Basın Yayın Sekreteri ile iletişime geçmek için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.tıklayınız.

Bu kategorideki diğerleri: Nerdeyiz? »

Nerdeyiz?

Bültenimize Abone Ol

Sosyal Medyamız

 

İletişim

Form name can NOT be empty!