Haberler

DHMİ Genel Müdürlüğüne Ziyaretimiz

SENDİKAMIZIN DHMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARETİ

Ulaşım İş Sendikası Yönetim kurulu DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Hüseyin KESKİN beyi makamında ziyaret etmiştir. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede kurum ve personeli ilgilendiren konularda karşılıklı olarak görüşlerimizi paylaşma fırsatı bulduk. Yoğun programına rağmen bizleri ağırlayan Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

Cumhuriyet Bayramı 98. yıl kutlaması

CUMHURİYET'imizin Kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutlu olsun.

SİHAGÜVDER'in sendikamıza ziyaretleri

SİHAGÜVDER Genel Başkanı Cem Uysallı ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Alkan sendikamızın genel merkezini ziyaret ederek bizleri onurlandırmışlardır.

Samimi bir ortamda, karşılıklı olarak, DHMİ'deki ki genel sorunlarını, hem de temsil ettikleri kitlenin sorunlarını karşılıklı bilgi alışverişi ve çözüm yolları noktasında düşüncelerimizi paylaşma fırsatı bulduk. Sendikamıza ziyaretlerin den dolayı kendilerine çok teşekkür eder, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Kamu Konfederasyonları Platformu Kuruldu

https://www.birlesikkamuis.org.tr/blog/detay/KAMU-KONFEDERASYONU-PLATFORMUNU-KURDUK?fbclid=IwAR0YEBuJiYIZQh19XKAqlq3u4rEb28TWb3O3haP-ZkDQTmFBedcSAY5SrL4

KAMU KONFEDERASYONLARI PLATFORMUNU KURDUK

 Kamuda örgütlü 9 konfederasyon bir araya gelerek Kamu Konfederasyonları Platformunu oluşturdu.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ev sahipliğinden yapılan toplantıya Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, BASK Genel Başkanı Bayram Zengin, Şehit Gazi-Sen Konfederasyonu Fatih Ocak, Tüm Memur-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Yurt Sen Genel Başkanı  Hakan Çeliksoy, Çalışan-Sen Genel Başkan Vekili Menderes Ateş,  Mil-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahit Çelik, Avukatlar Yusuf Uğur Demir ve Burak Sabuncu katıldılar.

Kamu konfederasyonlarının ilgili yöneticileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, üye sayısı az ve sözleşmeye muhalif sendikalar için "Merdiven altı sendikalar" ifadelerini kullanmasını kınayarak toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanma şartını da “iş kollarında yüzde 1 örgütlenme barajını” koyduklarını açıklamasının da kabul edilemeyeceğini belirterek demokratik zeminde mücadele yürütmek için “Kamu Konfederasyonları Platformu’nu kurduklarını denklere ederek 3 Eylül Cuma günü Saat 11.00’da Akar Otel’de konfederasyon başkanların katılımıyla kuruluş bildirgesini açıklayacaklar.

 

 

Levent Cin Düğün Kutlaması

Merkez Yönetim Kurulu üyemiz sayın Levent CİN'in oğlu Eymen'in sünnet düğününe Genel Başkanımız sayın Cihad KORAY ve Merkez Yönetim Kurulu üyemiz sayın Muammer KUTLUSAN katılım sağlayarak kutlamışlardır. Hayırlı olsun.

 

1 Mayıs kutlaması

30 Nisan 2021

 

EMEĞİM DEĞERİM, MÜCADELEM ONURUMDUR!

 Günümüzde; 2009 Nisan’ında mecliste oylanan 5892 sayılı yasa ve devamında da resmî gazetede yayınlanarak yürürlüğü giren 1 Mayıs tatili “Emek ve Dayanışma Günü” günü olarak belirlenmiştir. Bizim olan bu bayramı biz emekçiler “1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı” olarak öteden beri kutlaya gelmişizdir. Yine alanlarda coşkuyla bu adıyla marşlar söyleyerek kutlayacağız. Dolayısıyla bir emekçi olarak Birleşik Kamu-İş'e bağlı sendikalarımızın üyeleri olmak üzere, emekten ve emekçiden yana olan her kesimden insanımızın 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutluyoruz. Bugünü şanlı tarihsel geçmişine yakışır biçimde yeniden alanlarda coşkuyla kutlayacağımız günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz.

 Albert PARSONS, August SPIES, George ENGEL ve Adolph FISCHER. Hepimizin bildiği gibi bu emekçi önderleri, haftada 6 gün ve her bir günde 12 saat çalışma yerine, haftada 5 gün ve her bir günde 8 saat çalışmamızı borçlu olduğumuz, emeğim özgürlüğümdür, mücadelem onurumdur diyerek hayatları pahasına verdikleri mücadele ile 1 Mayıs geleneğinin başlangıcı olan 1886 Chicago direnişini örgütleyenlerdir. Daha güçlü ve daha çok kazanma güdüsüyle hareket edenlerle, insanın insanı sömürmesine dayalı düzene karşı gelenlerin mücadelesi insanlık tarihi kadar eskidir. Bu mücadelede emekten ve emekçiden yana olanlar en ağır bedelleri ödeyen taraf olmuşlardır. Bu dört işçi önderi en ağır bedelleri ödeyenler içinde yer almışlardır. Ancak; onları diğerlerinden ayıran ölüme giderken bile ortaya koydukları onurlu duruşlarıdır.

Onlar dönemin egemenlerinin kurdukları mahkemede; yaptıklarınızdan pişman olduğunuzu itiraf ederseniz sizi bağışlayacağız teklifine; “emeğimiz değerimizdir, mücadelemiz onurumuzdur” diyerek reddetmişler, onursuzca yaşamaktansa idam sehpasına yiğitçe gitmeyi yeğlemişlerdir. Başta bu insanlar olmak üzere, 1977 yılı kanlı 1 Mayıs’ında yaşamlarını yitiren 34 emekçimizi, her tür baskı ve zulme karşı direnen herkesi saygı şükran ve rahmetle anıyoruz.

"Emeğim değerimdir, mücadelem onurumdur” diyen tüm emekçilerimizin, emekten ve emekçiden yana olanların 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun.

 

 

     Cihad KORAY

     Genel Başkan

Nerdeyiz?

Bültenimize Abone Ol

Sosyal Medyamız

 

İletişim

Form name can NOT be empty!