Makaleler

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması

Türklerin tutsak yaşamaktansa ölmeyi yeğlediğini bir kez daha dünyaya gösterdiğimiz ve bunu bayram ile taçlandırdığımız 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yıl dönümünü her zamankinden daha büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor aziz hatıralarının önünde saygıyla eğiliyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramını salgını gerekçe göstererek milletçe kutlanmasına kısıtlama getirilmesini doğru ve gerçekçi bulmadığımız gibi manalı ve maksatlı buluyoruz.

Taziye

Sakarya'da yeni kurulan TÜRASAŞ  Genel Müdürlüğüne bağlı Bölgede, Bölge Müdürü olarak görev yapan Dr. Erdal ABA beyin annesi vefat etmiştir Cenazesi yarın öğle namazını müteakip Kütahya'da defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet, başta Erdal Bey olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Adaletsiz RTÜK Kararı

"ADALETSİZ RTÜK KARARI” İLE İLGİLİ SENDİKAMIZIN GÖRÜŞÜ

 

Abdülhamid'e hakaret ettikleri gerekçesiyle Tele 1 ve  Halk TV'ye 5 gün karartma cezası verildi. Tekrarı halinde lisansları iptal edilecek  yani tamamen karartılacaklar.

Milli ve Manevi şahsiyetlere, özel hayatı hedef alan   hakaret içerikli söylemler bulunulmasını doğru bulmuyoruz.

Tarihe mal olmuş kişileri  kendi dönemlerinin şartlarıyla değerlendirilmesinin doğru olduğunu düşünüyoruz.

Ancak yakın bir zaman önce Mustafa Armağan denilen Atatürk düşmanının bir TV kanalında yaptığı programda Mustafa Kemal Atatürk'ün ile manevi kızı Afet İnan hakkında  vicdanlara sığmayan asılsız  iddialarına  verilen ceza ile    karşılaştırıldığında ve yerel seçimler öncesi kırmızı bültenle aranan bölücü başının kardeşi terörist Osman Öcalan'ı devletin televizyonuna çıkartılıp röportaj yapılmasına karşı hiçbir cezai uygulamaya gidilmemesini de unutmuş değiliz.  Dolayısıyla her iki TV Kanalına RTÜK'ün kendi tarihinin en ağır cezayı vermesini çifte standart bir yaklaşım  olarak değerlendiriyor, adalet ölçülerine uyuşmadığını düşünüyoruz.

      Cihad KORAY

     Genel Başkan

 

Basın bilgi notu: Bu basın açıklamasının pdf, png ve docx uzantılı dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. http://ulasimis.org/index.php/2013-10-29-08-25-43/basin-aciklamalari

 

 

 

 

Barolar Birliği Yürüyüşü

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ YÜRÜYÜŞLERİ

 İktidarın çoklu baro sistemine geçerek, baroları bölmek ve siyasallaştırmak isteği karşısında tepkisini göstermek için baro başkanlarının Anıtkabir’de sonlanacak Ankara yürüyüşünün Ankara girişinde polis tarafından engellenmesini ve adalet mekanizmasının en önemli unsurlarından olan avukatlara emniyet güçleri tarafından terörist muamelesi yapılmasını kabul edilir bir davranış olarak bulmuyoruz.

Baroların hak aramak için, daha önceden bir grubun yaptığı benzer yürüyüş ve Anıtkabir ziyaretlerine, bugünkü yürüyüş ve bundan sonra yapılacak olası yürüyüşlere yapılan bu engellemeyi ülkemizin demokrasisine yakışır bulmuyoruz.

      Cihad KORAY

     Genel Başkan

 

Basın bilgi notu: Bu basın açıklamasının pdf, png ve docx uzantılı dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. http://ulasimis.org/index.php/2013-10-29-08-25-43/basin-aciklamalari

 

 

 

Nerdeyiz?

Bültenimize Abone Ol

Sosyal Medyamız

İletişim