23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması

Ulu ve ebedi Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığında, 23 Nisan 1920 tarihinde, Milli egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurumasının 100. Yılını onurla gururla kutluyoruz.  

Atatürk ve arkadaşlarının 100 Yıl önce "Türkler esaret altında yaşamaktansa ölmeyi tercih eder ya istiklal ya ölüm" şiarıyla başlatılan tam bağımsızlık savaşını zaferle sonuçlandırmıştır.

Kuruluş ve kurtuluş sürecinde herkesin eşit haklara ve sorumluluğa sahip olduğu, hiç kimsenin diğerinden üstün olmadığı, herkesin milli iradenin ortak parçası olduğu TBMM ' çatısı altında alınan kararlar ile Milletimiz kendi kaderini kendi belirlemiş, ülkemiz tüm güçlükleri aşan milli bir iradeyle, dünyanın saygın ülkeleri arasındaki yerini almıştır'' 

Bağımsızlık mücadelesi sonrası TBMM özgürlük ve bağımsızlığımızın Merkezi olmuş milletimizden aldığı vekalet ile Türk Milletinin hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmasını sağlamak görevini kendisine öncelik görmüştür.

Esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, milletin kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Meclisimizin kuruluş gününü Ulusal bayram olarak ilan edilmiş bu bayram bizzat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. 

TBMM’nin kuruluşunun 100. yıldönümünde başta Büyük Atatürk olmak üzere milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını feda eden kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, Sizlerin ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, her çocuğun yüzünün güldüğü, kalbinin sevgiyle ısındığı bir Türkiye diliyoruz.

Nerdeyiz?

Bültenimize Abone Ol

Sosyal Medyamız

İletişim