Taziye

TAZİYE

Sendikamız üyelerinden DHMİ Denizli Çardak Havalimanı Mali İşler Şefi Bülent Baydar'ın babası Fahri Baydar vefat etmiştir. Cenazesi Manisa Sarıgöl ilçesi merkezi Dışkahveler Camiinden öğle namazına müteakip  defnedilecektir.

ULAŞIM-İŞ SENDİKASI

Ünal KARADAĞ Geçici Görevlendirme

Ünal KARADAĞ Geçici Görevlendirme

Sendikamızın, TCDD 3. Bölge Trafik ve İstasyon Yönetimi Servis Müdürlüğü Müdür Yardımcılarından sayın Ünal KARADAĞ'ın geçici görevlendirmeyle Malatya'ya gönderilmesi ile ilgili olayları titizlikle yakından takip ettiğini, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası ile Genel Başkanlar düzeyinde görüşme yapılıp bilgi alışverişinde bulunulduğunu kamuoyuna saygıyla duyurur, çalışma arkadaşımızın ve BTS'nin yapılan mücadelede yalnız olmadıklarını belirtiriz.

ULAŞIM-İŞ SENDİKASI

Uçak Kazası

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINDAKİ UÇAK KAZASI İLE İLGİLİ SENDİKAMIZIN YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 3 Ocak 2020 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri - İstanbul seferi yapan Pegasus havayollarına ait uçak iniş esnasında pistten çıkarak çamura saplanmıştı.

Bu olay yine aynı havayollarına ait 05.02.2020 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda can ve mal kaybının yaşanacağı uçak kazasının habercisi gibiydi.

Uçak kazası sonucunda hayatını kaybeden yolculara Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyor böyle kazaların yaşanmamasını diliyoruz.

Bu uçak kazası sonrasında tıpkı tren kazalarında olduğu gibi kazanın oluşmasına neden olan etkenleri ve sorumluları ciddi ve doğru biçimde saptama yerine her zamanki gibi bazı medya kuruluşları, havacılık sektörü geçmişi, bilgi yeterliliği tartışmalı, liyakatsiz kişilere kamu otoritesini elinde bulunduran sorumluları aklama maksadıyla karalama yöntemi ile kazanın meydana gelmesinde personeli suçlayıcı açıklamalarını haber yapmakta, bütün sorumluluğu çalışanların üzerine yükleme çabası içerisine girdiklerini üzülerek izliyoruz.

Uçuş ekibini ve görev başındaki hava trafik kontrolörlerini hedef gösteren yayınlar ile Sabiha Gökçen Havalimanının eksiklikleri ve bunların kazanın oluşmasındaki etkileri, özelleştirme sonrası daha fazla kazanma hırsı ile havalimanına yapılması gereken yatırımların yapılmadığı, bu sektörde bilgi tecrübe sahibi olan insanların yıllardır tek pist üzerinde iniş ve kalkış yapıldığını, taksi yolu ve ikinci bir pist olmamasının mevcut pisti çok yorduğunu dolayısıyla geceleri sürekli pistin bakımı için çalışmalar yapıldığı gerçeğinin üzeri örtülmek isteniyor.

Son 1.5 yılda pist dışına çıkılması suretiyle meydana gelen bu 3. Uçak kazasının yaşanmasının esas nedenleri tarafsız ve doğru biçimde tespit edilmelidir. 

Anadolujet'in bir daha Sabiha Gökçen'e uçuş yapmama kararının ardındaki gerekçeler ve Sayın Ulaştırma bakanının Sabiha Gökçen'in pistlerinin yetersiz olduğu yönündeki açıklamaları ışığında bir daha böyle kazaların yaşanmaması için emniyet, alt yapı, teknik donanım, eğitim alanlarındaki eksiklikler ile çalışanların çalışma koşulları çok doğru biçimde saptanmalı ve sorunların giderilmesi için gerekli çalışmalara ivedilikle başlanmalı ve sonuçlandırılmalıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

Web Sitemiz Açıldı

SENDİKAMIZIN WEB SİTESİ AÇILDI

 Kurumsallaşmamızın en önemli adımlarından birisi olan Ulaşım-İş Sendikasının web sitesi ve bu siteye bağlı Facebook, Twitter ve Instagram Sosyal Medya sayfaları yayın yaşamına başlamıştır. Sitemizin yazılım ve tasarımı Genel Basın Yayın Sekreterimiz Muammer KUTLUSAN tarafından yapılmıştır. Sitemizin alan adı (adresi) www.ulasimis.org 'tur. Katkı, öneri ve isteklerinizi buraya tıklayarak veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresine yazarak bildirebilirsiniz.

Sendikamızın Yeni Bürosu

SENDİKAMIZIN WEB SİTESİ AÇILDI

 Kurumsallaşmamızın en önemli adımlarından birisi olan Ulaşım-İş Sendikasının yeni bürosu hizmete girdi. Büromuzun yeni adresi: Maltepe Mah. Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Ünal İşhanı Kat: 5 No: 60/19 Çankaya/ANKARA. 

 

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması

Türk Denizciliği'nin gurur günü olan 1 Temmuz Kabotaj Bayramı'mız kutlu olsun.

Üyemiz roman yazarı Turgut ÜLGEZER'in 2. kitabı çıktı

İstanbul Liman Başkanlığı'nda görev yapan sendikamızın üyesi Denizcilik Sörvey Mühendisi Kaptan Turgut ÜLGEZER'in 2. romanı Düşüş yayınlanmıştır. Üyemizin 1. romanı Demir Ağaç'ta olduğu gibi Düşüş'ün de büyük bir yankı uyandıracağına olan inancımız tamdır.

23 Nisan Kutlalaması

23 Nisan Kutlaması

Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlarız.

4. Olağan Genel Kurul Duyurusu

GENEL KURUL İLANI

              Sendikamız 4. Olağan Genel Kurulu aşağıdaki gündemle 05 Nisan 2019 günü saat 10:00’da Anafartalar Mh. Hipodrom Cd. No:3 adresinde bulunan TCDD Ankara Gar Kule Sosyal Tesisleri Behiç ERKİN Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Birinci toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 06 Nisan 2019 günü aynı gündem yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

 MERKEZ YÖNETİM KURULU

 GÜNDEM:

1-Açılış saygı duruşu ve İstiklal Marşı.

2-Toplantı Divanının seçimi.

3-Genel Başkan ve konukların konuşmaları.

4-Yönetim Kurulu çalışma ve mali raporlarının sunumu.

5-Denetim Kurulu raporunun okunması.

6-Raporların görüşülmesi ve ibrası.

7-Tüzük değişikliklerinin görüşülmesi.

8-Genel Kurul karar önerilerinin görüşülmesi.

9-Seçimler.

10-Kapanış.

http://www.birlesikkamuis.org.tr/blog/detay/ULAsIM-is-SENDiKASININ-GENEL-KURULU-1?fbclid=IwAR3ggSJ0V-eZOr5Rx0XYpr57AcCnrMfkmRCew9xQW2b7pIaXlzvai_xPzvY

Nerdeyiz?

Bültenimize Abone Ol

Sosyal Medyamız

İletişim